Makale Tarihi: 4.02.2022
Görüntülenme: 338

ONUR ANITI’NA YAPILAN HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

ONUR ANITI'NA YAPILAN HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

3 Şubat 2022 günü Samsun'da, başta Samsun halkı olmak üzere bütün ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk'e bağlılığının ve minnetinin bir sembolü, aynı zamanda kurtuluş mücadelesinin simgesi olan Onur Anıtı'nı yıkmak amacıyla alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin “ilk adımının” simgesi olan ve bu nedenle ulusumuzun bağrında adeta abideleşen Onur Anıtı'nı hedef alan bu çirkin eylemi şiddetle kınıyoruz. Biz Eczacılar, Cumhuriyet tarihimiz boyunca, Atamıza yönelik böyle hain saldırıların karşısında her zaman yıkılmaz bir duvar olduk, olmaya devam edeceğiz.

Saldırı sonrasında gece boyunca Onur Anıtı'nın etrafında etten duvar örerek nöbet tutan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlılığını bir kez daha gösteren Samsun halkının yanında, Atamızın izindeyiz.

Bu ihanet eyleminin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve ayrıca bir güvenlik zafiyeti varsa sorumluları hakkında gerekli yasal ve idari işlemlerin tesis edilmesini acilen bekliyoruz.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ ve 54 BÖLGE ECZACI ODASI