Makale Tarihi: 17.03.2021
Görüntülenme: 683

“COVID-19 Salgınının Toplum Eczaneleri Üzerindeki Etkisi” Araştırması

Türk Eczacıları Birliği olarak Türkiye'de ilk COVID-19 vakasının görülmesinin birinci yıl dönümünde eczacıların bu süreç boyunca yaşadıkları sağlık sorunları ile maddi-manevi sorunları, salgındaki deneyimlerinden çıkardıkları dersleri ve geleceğe dair önerilerini içeren “COVID-19 Salgınının Toplum Eczaneleri Üzerindeki Etkisi” isimli yoğun emek ürünü olan kitabımızı siz değerli meslektaşlarımızın dikkatlerine sunuyoruz.

Sosyolog ve Antropolog Dr. Özgür Dirim Özkan tarafından 20 ilde hastane yakını, ilçe, mahalle ve merkez eczanesi kategorilerinde gruplandırdığımız 109 meslektaşımız ile yapılan odak grup toplantılarından çıkarılan sonuçlar ile 1372 meslektaşımızın katıldığı anket verileri ışığında hazırlanan yayınımıza web sitemizin Kitaplar ve Raporlar bölümünden ulaşabilirsiniz. (https://dergi.tebeczane.net/public_html/kitaplar/index)

Ayrıca, COVID-19 Pandemisi sürecinde, Birliğimizin hazırlamış olduğu tüm dokümanlara, internet sitemizin sol tarafında yer alan Koronavirüs başlıklı buton (https://covid19.teb.org.tr/) aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ