Makale Tarihi: 3.06.2020
Görüntülenme: 613

Mayıs 2020 Dönemi SGK Reçeteleri Fatura Teslim İşlemleri Hakkında

MAYIS 2020 DÖNEMİNE AİT SGK FATURALARI 15 HAZİRAN 2020 PAZARTESİ GÜNÜ MESAİ SAATİ BİTİMİNE KADAR SGK ANTALYA SAĞLIK İŞLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ (TRT GÜLLÜK KAVŞAĞI) 'NE TESLİM EDİLECEKTİR.

SGK FATURA PAKETLEME İŞLEMLERİ:

1) FATURA TESLİMİ SIRASINDA EVRAK KAYITA VERİLECEK DİLEKÇE, FATURA VE DÖKÜM LİSTELERİ (ÖZET BİLGİ SAYFALARI DAHİL) 2 TAKIM OLACAK ŞEKİLDE HAZIRLANACAKTIR.

ZARF DIŞI EKLERİ SIRASIYLA;

1. sırada (en üstte) Dilekçe Aslı,
2. sırada E-arşiv fatura veya E-fatura çıktısı kaşe imzalı,
3. sırada Özet Döküm Sayfası,

4. sırada Reçete Listesi olacak şekilde hazırlanacaktır.

(Evraklar ıslak imza ve kaşeli olacaktır.)


2)

A-GRUBU REÇETELERİ: TEK BİR HAVALI ZARFA KONULARAK TEK EVRAK KAYIT NUMARASI İLE TESLİM EDİLECEKTİR.

B-GRUBU REÇETELERİ: TEK BİR HAVALI ZARFA KONULARAK TEK EVRAK KAYIT NUMARASI İLE TESLİM EDİLECEKTİR.

C-GRUBU REÇETELERİ (EK-4): FARMAİNBOX PROGRAMINA GİRİLEN REÇETELER HAVALI ZARFA KONULARAK TEK EVRAK KAYIT NUMARASI İLE TESLİM EDİLECEKTİR. ZARFIN HER İKİ TARAFINADA "C-GRUBU" DİYE YAZILACAKTIR. REÇETE SAYISININ FAZLA OLMASI DURUMUNDA, REÇETELER UYGUN REÇETE KOLİSİNE KONULARAK TESLİM EDİLECEKTİR.

YURTDIŞI SSK REÇETELERİ (YUPASS NUMARASI İLE PROVİZYON ALINAN ÜLKELER): REÇETELER HER ÜLKE AYRI HAVALI ZARFA KONULARAK TEK EVRAK KAYIT NUMARASI İLE TESLİM EDİLECEKTİR. ZARFIN HER İKİ TARAFINA DA ÜLKE ADI BELİRTİLMEK SURETİYLE "YURTDIŞI SSK" DİYE YAZILACAKTIR.

KAN ÜRÜNÜ REÇETELERİ: FARMAİNBOX PROGRAMINA GİRİLEN REÇETELER HAVALI ZARFA KONULARAK TEK EVRAK KAYIT NUMARASI İLE TESLİM EDİLECEKTİR. ZARFIN HER İKİ TARAFINADA "KAN ÜRÜNÜ" DİYE YAZILACAKTIR.

3) FATURA BAŞLIĞI:
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
ANKARA

Vergi Dairesi: Çankaya
Vergi No: 7750409379

SGK dilekçe örneği için tıklayınız.

NOT: 01.07.2012 tarihinden itibaren geçerli olan SGK ek protokolün 3. maddesine göre;

*E-reçetelere ait herhangi bir reçete çıktısı fatura ekine konmayacaktır (Şeker ölçüm çubukları, iğne ucu ve karekodu bulunmayan ilaçları ihtiva eden e-reçete çıktıları hariç) sadece SGK medula provizyon sisteminden alınmış döküm listesi faturaya ilave edilecektir.

*Protokolün 3.7 maddesi gereği karşılanan reçetelerden e-reçete olanları için ise, fatura ekinde bu reçetelere ilişkin farmainbox icmal listesinin eklenmesi yeterlidir.

**Yukarıdaki maddeye göre e-reçete olarak karşılanan kırmızı, yeşil reçeteler ve ilaç izleme formlarının (e-reçetede belirtilmesi kaydıyla) Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilmeyecektir.