Makale Tarihi: 1.09.2020
Görüntülenme: 834

C Grubu ve Kan Ürünü Reçete Teslim İşlemleri Hakkında

Bilindiği üzere SGK protokolün 3.7 maddesi uyarınca C grubu ve Kan ürünü reçetelerin Farmainbox sistemine girilmesi ve eczacı odası onayı alınarak fatura edilmesi gerekmektedir. Eczacı odası onayı olmayan fatura bedelleri ödenmemektedir.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci göz önünde bulundurularak ve ayrıca kâğıt israfını önlemek adına onayı yapılan Farmainbox çıktılarının tek tek çıktıları alınmadan sadece tek özet icmal çıktısı alınarak C grubu ve Kan ürünü fatura zarflarının dışına eklenen üst dilekçe ve ekleri ile birlikte zımbalanması yeterli olacaktır.

1 Eylül 2020 tarihinden itibaren onaylı farmainbox icmal çıktısı eklenmeyen c grubu ve kan ürünü faturaları SGK tarafından kabul edilmeyecektir.

Meslektaşlarımızın bilgisine sunulur.

İşlem adımları;

Medula ve Farmainbox sonlandırma işlemleri eksiksiz yapıldıktan sonra Eczacı Odası Üye Paneline giriş yapılır. Üye panelinde bulunan Reçete Tevzi butonu tıklanır. Açılan sayfadan c grubu ya da kan ürünü formu tıklanır. Gruba ait dosya yükleme işlemi başlatılır.

"Sistem tarafından otomatik olarak farmainbox ekranı ve medula dökümü karşılaştırılmaktadır. Verilerin karşılıklı uyuşması halinde sistem, katılım payı ödemesi için Ödeme Yap butonunu aktive eder. Ödeme işlemi yapıldıktan sonra Eczacı Odası tarafından onay işlemi yapılır ve kısa mesaj ile bildirilir. Onay mesajı geldikten sonra Reçete Tevzi sayfasında ödemesi yapılan dönem sekmesinin sonunda bulunan Farmainbox İcmal Listesi butonundan elektronik onaylı icmal listesi özet döküm sayfası yazdırılır ve fatura üst dilekçe eklerinin altına zımbalanarak kuruma teslim edilir."

Elektronik onay işlemleri kılavuzu ve Farmainbox icmal çıktısı örneği için tıklayınız.